Birželio 19 dieną Lietuvos jūrų muziejuje atidaroma paroda „21 diena Baltijos jūroje“, kviečianti sugrįžti į 2025-ųjų vasaros ekspediciją, kai Meinardas Valkevičius perplaukė Baltijos jūrą iš Švedijos į Lietuvą. 366 km vyras savo jėgomis įveikė per tris savaites. Tų savaičių išbandymus, nuovargį, kartais – neviltį ir galų gale – pergalės džiaugsmą – atspindi parodos ekspozicija, rašoma muziejaus pranešime žiniasklaidai.

Parodą atidarys susitikimas ir pokalbis su animatoriumi Meinardu Valkevičiumi. Jo draugystė su Lietuvos jūrų muziejumi prasidėjo prieš gerą dešimtmetį: tada jis sukūrė delfinų pasirodymui edukacinį animacinį filmą. Tačiau, be kūrybinio darbo, visada buvo ir sportas: iš pradžių – maratonai, po jų – triatlonas, kuriame reikia plaukti apie 4 km, važiuoti dviračiu 180 km, ir tada dar bėgti maratoną – daugiau nei 42 km. Vandens iššūkiai Meinardą traukė jau ir anksčiau: vyras yra plaukęs Nerimi iš Vilniaus į Kauną.

„Parodoje eksponuojami daiktai, lydėję mano kelionę, – pasakoja Meinardas. – Plūduras, akiniai, plaukimo kepurė, plaukimo pirštinės, plaukimo kojinės, hidrokostiumas bei laikrodis. Tai – mano ekipiruotė jūroje.“

Greta jų – Mariaus Domkaus, plaukiką lydėjusio valtyje, fotografijos. Dvidešimt vienas kadras, skirtas po vieną kiekvienai plaukimo dienai.