AKO STE u srijedu navečer gledali utakmicu između Hrvatske i Engleske na Svjetskom prvenstvu, možda ste se zapitali zašto jedan od engleskih igrača nosi zaštitnu masku. Riječ je o 25-godišnjem Djedu Spenceu, koji će zbog teške ozljede nositi štitnik za čeljust tijekom svih utakmica na turniru.

Engleski bek ušao je u igru u 80. minuti te mu je to bio debi na SP-u. Zaštitnu masku nosio je zbog slomljene čeljusti, ozljede koju je zadobio u, kako kaže, "ludom startu" i za čiji će oporavak trebati tri mjeseca. Ozljedu je zaradio u svibnju tijekom utakmice Premier lige u sudaru s napadačem Chelseaja Liamom Delapom.

Posebna maska za tešku ozljedu

Dok su neki nogometaši postali prepoznatljivi po zaštiti za glavu, poput Petra Čeha, a drugi nosili maske zbog slomljenog nosa, Spenceova je drugačija. On nosi posebno izrađenu masku koja štiti upravo njegovu slomljenu čeljust, što mu omogućuje da igra unatoč teškoj ozljedi.

Spence je potvrdio da će masku morati nositi tijekom cijelog turnira. "Slomljena mi je čeljust, tako da je moram nositi tijekom cijelog turnira i na to ću se morati naviknuti. Trebat će tri mjeseca da potpuno zacijeli, tako da je to dugo vremena."