IZRAELSKI premijer Benjamin Netanyahu je pozvao na očuvanje "ključnog odnosa" sa Sjedinjenim Američkim Državama nakon potpisivanja iransko-američkog sporazuma, ističući kako je Washington bio "na strani Izraela" u ratu protiv Irana.

"Borba nije gotova i čekaju nas drugi izazovi. Oni iziskuju razboritost, odlučnu obranu izraelskih sigurnosnih interesa i istovremeno očuvanje našeg ključnog odnosa s našim američkim prijateljima, što je partnerstvo koje duboko cijenimo", rekao je Netanyahu, prema priopćenju njegova ureda.

Izraelci se ne žele povući iz Libanona

Također je ponovio ranije tvrdnje izraelske vojske da će njezine snage ostati na jugu Libanona te tamo održavati "sigurnosno područje" kako bi se obnovili "sigurnost i prosperitet zajednica na sjeveru Izraela ... koliko god to bude nužno iz sigurnosnih razloga".

No, nije izravno komentirao američko-iranski sporazum koji su neki članovi njegove koalicije odbacili čak i prije potpisivanja i objave njegova sadržaja u srijedu.