Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!A vb-re 1998 után visszatérő Skócia Haitivel és Marokkóval Bostonban játszik a csoportkörben, és ha már a városban maradtak, nyomot is hagynak annak az arculatán. Egyre több szoborra raktak sárga közlekedési bójákat, amivel a helyieket zavarba ejtették. A BBC utánajárt a sztori hátterének.Ez a skót szokás az 1980-as évekre vezethető vissza, amikor Glasgow-ban a Modern Művészetek Galériája előtti Wellington szobrot megkoronázták egy átmulatott este után egy bójával.Skót szurkolók Bill Russell szobránál Bostonban – Fotó: Craig Williamson / Sns Group / Getty ImagesEgyszerű diákcsínynek indult, aztán a város nem hivatalos jelképe lett, és fokozatosan az identitásának részévé vált – sőt, még Banksy graffitiművész számára is inspirációt jelentett. A szurkolók gyakorta ilyen formájú sapkát is hordanak a darts-vb-n, és egyéb sporteseményeken.Mivel körülbelül 30 ezer skót érkezett Bostonba, nem csoda, hogy a fontosabb szobrok – például Bill Russell kosaras, Kevin White egykori polgármester – szinte kivétel nélkül kaptak egy kúpot a fejükre, és a közösségi médiát is elárasztották ezek a fotók és videók.Ha a járókelők kedves szimbólumnak tartják is, a rendőrség elkezdte összeszedni a bójákat a közterületekről.
Miért tesznek a skót drukkerek közlekedési bójákat a szobrokra?
Magukkal vitték a hagyományukat Bostonba a jókedvű szurkolók.















