A parlamentben Kapronczai Balázs is felszólalt a pedagógusok TÉR-értékelése kapcsán, aki Müller Annával közösen adta be a TÉR-értékelést eltörlő törvényjavaslatot, és reagált az ellenzéki felszólalásokra.Egy picit a pedagógusok oldaláról próbálom megközelíteni ezt a kérdést, és egy picit az ő oldalukat nézni - emelte ki Kapronczai, és ennek kapcsán elmondta, hogy csak a KRÉTA kezelése napi minimum fél óra munka. A képviselő hozzátette, hogy a pedagógus minősülése elképesztő mennyiségű papírmunkával, portfólióírással jár. Ezen kívül pedig például egy osztályfőnöknek naponta készülnie kell arra, hogy másnap majd mit fog csinálni. Kirándulásra viszi a gyerekeket, bizonyítványt ír, differenciál, dolgozatot javít, igazolásokat könyvel, osztálypénzt intéz, ebédbefizetést intéz, szülői értekezletet és fogadóórát tart, ezen kívül értekezletre és kötelező továbbképzésre jár, osztályoz.Ami ezen kívül a legfontosabb, hogyha erre lenne igazi ideje és erre föl tudna készülni, akkor nevelnie kellene a gyerekeket-hangsúlyozta, majd kitért arra is, hogy ezzel a mértékű és mennyiségű adminisztrációs munkával, ez szinte lehetetlen.Kapronczai hozzátette, hogy a TÉR kivezetése az első lépése annak, hogy egy kicsit csökkentsék a pedagógusok terheit.A képviselő megjegyezte, hogy nyitott és kevésbé központosított könnyed oktatási rendszert szeretnének, sokkal kevesebb adminisztrációs teherrel kontroll helyett szabadság elvvel. Ebből kiindulva fogják megalkotni az új TÉR-t megalkotni és bevezetni. A cél az, hogy a pedagógusoknak könnyebb és jobb legyen, hogy könnyebben tudjanak nevelni.Az Eduline-on is beszámoltunk arról, hogy a pedagógusok teljesítményértékelésének megújításáról szóló törvényjavaslat általános vitáját tárgyalta az Országgyűlés. A Tisza-frakció által benyújtott előterjesztés felfüggesztené a 2024-ben bevezetett teljesítményértékelési rendszert addig, amíg egy új, szakmai egyeztetésekre épülő modell nem készül el.Lannert Judit: több mint 23 ezer órát foglalkoztak 4 hónap alatt a pedagógusok a TÉR-relAz oktatási miniszter szerint intézményenként átlagosan 865 óra ment el a TÉR-re.