Elfogadta az Oktatási Bizottság a 2025/26-os tanévre vonatkozó teljesítményértékelési rendszer felfüggesztését. A vitán Müller Anna, a Tisza országgyűlési képviselője azzal érvelt a TÉR felfüggesztése mellett, hogy a teljesítményértékelés „adminisztrációja túlzottan bürokratikus, rugalmatlan, az oktatási tanév terhelési ciklikusságát figyelmen kívül hagyja, valamint az oktatástól, a gyermekek, diákok fejlesztési lehetőségétől veszi el az időt.”Nem alkalmas a teljesítmény jutalmazására, hiszen sok intézményben nem éltek a differenciált jutalmazás lehetőségével, más intézményekben pedig nem a valós teljesítmény vezette a differenciálást.-tette hozzá Müller.A vitán Rápli Róbert, tiszás képviselő volt iskolaigazgatóként és pedagógusként reagált a fideszes képviselők felvetésére, miszerint a pedagógusokat mérni kell.Ebben elmondta, hogy azért nem lehet itt foltozgatni a rendszert, azért kell azonnal kivezetni a teljesítményértékelést, mert „a teljes pedagógustársadalom által megbukott, elfogadhatatlan, ez már a jéghegy csúcsa.”Rápli kitért arra is, hogy elmúlt évtizedben rengeteget nőtt a pedagógusok adminisztrációs terhelése, erre jött még rá a TÉR.A mostani teljesítményértékelés nem a minőséget erősítette, hanem adminisztrációt, feszültséget és bizalmatlanságot vitt az iskolákba-írta posztjában.Korábban az Eduline-on is beszámoltunk arról, hogy Lannert Judit oktatási miniszter a TÉR megszüntetésének parlamenti vitáján azt mondta, hogy a korábban megszerzett illetményrészek megmaradnak, majd megjegyezte nyáron széles körű szakmai egyeztetés indul egy új rendszer kidolgozásáról.A pedagógusok akkor fognak együttműködni, ha részt vesznek a folyamatban– tette hozzá.A törvényjavaslatot várhatóan a jövő héten fogadja el a parlament.Lannert Judit: több mint 23 ezer órát foglalkoztak 4 hónap alatt a pedagógusok a TÉR-relAz oktatási miniszter szerint intézményenként átlagosan 865 óra ment el a TÉR-re.
Vége a TÉR-nek: „Nem a minőséget erősítette, hanem a bizalmatlanságot”
A jövő héten már a parlament dönthet a pedagógusok teljesítményértékelési rendszerének felfüggesztéséről.







