Premjerė Inga Ruginienė sako, kad Lietuva šiuo metu su Kinija kalbasi dėl diplomatinių santykių atkūrimo, bet konkrečių veiksmų kol kas nesiimama.

„Šiandien kol kas vyksta pokalbiai ir konkretūs veiksmai nėra daromi“, – Seime, atsakydama į parlamentaro Žygimanto Pavilionio klausimą, ketvirtadienį sakė ministrė pirmininkė.

Ji nei patvirtino, nei paneigė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Remigijaus Motuzo teiginio, kad Lietuva sutiko, jog Kinija Vilniuje atidarytų laikinojo reikalų patikėtinio biurą.

I. Ruginienė pabrėžė, kad Vyriausybė įgyvendina jos programoje įrašytą siekį atkurti diplomatinį atstovavimą santykiuose su Kinija iki tokio lygio, koks jis yra kitose Europos Sąjungos valstybėse.

Pasak jos, Lietuva nesiekia draugauti su Kinija, bet diplomatinis atstovavimas padėtų išspręsti praktines dvišales problemas, pavyzdžiui, dėl piliečių keliavimo.