Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva norėtų normalizuoti politinius santykius su Kinija. Anot jo, per artimiausią pusmetį tikimasi sulaukti rezultatų dėl diplomatinių atstovybių Vilniuje ir Pekine.
„Norėtume normalizuoti politinius santykius su Kinija, kadangi jie buvo nutraukti prieš keletą metų“, – interviu portalui „Bloomberg“ teigė G. Nausėda.
Prezidentas paminėjo, kad šiuo metu vyksta dvišalės diskusijos dėl diplomatinių atstovybių Pekine bei Vilniuje.
„Nėra normalu neturėti abiejų šalių diplomatinių atstovybių Pekine ar Vilniuje. Šiuo metu esame procese ir, tikiuosi, pasieksime rezultatų per artimiausius šešis mėnesius“, – nurodė šalies vadovas.
ELTA primena, kad šią savaitę Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas socialdemokratas Remigijus Motuzas pranešė apie Lietuvos pasiūlymą Kinijai atidaryti laikinojo reikalų patikėtinio biurą Vilniuje. Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys parlamentaro žodžių sakė nepatvirtinsiantis.






