|00:00

Jungtinių Arabų Emyratų valdžia ketvirtadienį paskelbė apie draudimą jaunesniems nei 15 metų vaikams naudotis socialiniais tinklais. Tokiu būdu šalis prisijungia prie vis augančio skaičiaus šalių, tarp kurių yra Australija, Didžioji Britanija ir Kanada, grupės, kurios ėmėsi ar ketina imtis panašių priemonių.

Vyriausybės nutarime teigiama, kad socialinių tinklų platformos turės stebėti ir blokuoti jaunesnių nei 15 metų asmenų sukurtas paskyras. Priešingu atveju joms gresia blokavimas. Bendrovėms suteikiamas 12 mėnesių pereinamasis laikotarpis.

„Nutarime nustatytas minimalus amžius socialinių tinklų naudojimui – 15 metų, – cituodama vyriausybės nutarimą pranešė oficiali naujienų agentūra WAM. – Vaikams, jaunesniems nei šis amžius, draudžiama kurti, naudoti ar valdyti asmenines paskyras socialinių tinklų platformose.“

Tokio amžiaus asmenims taip pat draudžiama „naudotis visomis tokių platformų funkcijomis, įskaitant socialinę sąveiką, skelbimą, komentavimą, dalijimąsi, prisijungimą prie viešų grupių, atvirų kanalų ar bet kokių didelio masto interaktyvių erdvių“, teigiama pranešime.