Laimėjusi konkursą, dar vieną kadenciją Japonijoje pradeda Lietuvos kultūros atašė Japonijoje Gabija Čepulionytė. Ji surinko daugiausiai balų iš konkurse dalyvavusių 15 pretendentų, rašoma Lietuvos kultūros instituto pranešime žiniasklaidai.
„Dabar yra pats palankiausias laikas pasitelkiant kultūrą gilinti mūsų šalies pažinimą, tęsti svarbiausių mūsų kultūros reiškinių ir išskirtinių kūrėjų pristatymus, skatinti bendrus kūrybinius sumanymus, glaudžiai bendradarbiaujant su Japonijos kultūros įstaigomis, festivaliais, menų platformomis“, – teigia G. Čepulionytė.
Pasak Lietuvos kultūros atašė, ką tik pasibaigusi paroda „M. K. Čiurlionis. Vidinis žvaigždėlapis“ Nacionaliniame Vakarų meno muziejuje Tokijuje ir lydimųjų renginių programa keturiuose Japonijos miestuose sukėlė platų atgarsį žiniasklaidoje ir didžiulį visuomenės susidomėjimą mūsų menininku ir Lietuva apskritai.
Naujosios G. Čepulionytės kadencijos pradžia sutaps su kelerius metus rengtais didelės apimties projektais: Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Lietuva – dainos, aidinčios Baltijos miškuose“ Nagojos miesto muziejuje, šiuolaikinės operos „Geros dienos!“ pristatymu „Kyoto Experiment“ scenos menų festivalyje ir Tojohašio menų centre, taip pat partnerių inicijuotomis dailininko Algimanto Švėgždos ir Stasio Eidrigevičiaus personalinėmis parodomis Hiracukoje, Gero ir Tokijuje, pirmojo lietuvių romano – Ievos Marijos Sokolovaitės „Pozuotoja“ – vertimo į japonų kalbą (vertė Aya Kimura) pristatymu.






