Sulaukusi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pranešimo apie galimas sisteminio pobūdžio rizikas priimant į darbą Seimo kanceliarijoje, Seimo valdyba nutarė prašyti konkretesnės informacijos.
„Sprendimas yra kreiptis į STT valdybos vardu, kad patikslintų visgi tą informaciją, kad suteiktų konkretesnės informacijos, nes pagal tą informaciją, kuri yra pateikta – ji labai aptaki. Neaišku, ko imtis“, – ketvirtadienį po Seimo valdybos pasitarimo BNS sakė Seimo vicepirmininkė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Anot jos, taip pat nutarta kreiptis į Viešojo valdymo agentūrą, kad ši įvertintų situaciją dėl konkursų ir atrankų.
BNS rašė, kad STT kreipėsi į Seimo valdybą, prašydama įvertinti įdarbinimo Seimo kanceliarijoje tvarką.
„Gautuose pranešimuose nurodoma, kad nuo 2024 metų birželio mėnesio iki šiol Seimo kanceliarijoje vykdant valstybės tarnautojų konkursus, atrankas į valstybės tarnautojų pareigas, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, atrankas ir priėmimo į pareigas procedūras galimai egzistuoja ne pavienės, o sisteminio pobūdžio rizikos ir galimai įvykę procedūriniai pažeidimai“, – teigiama rašte.






