Ismét az újságon keresztül üzent tulajdonosának, Leisztinger Tamásnak, valamint az olvasóinak a Népszava szerkesztősége, amely legutóbb három hete tudott nyomtatott Népszavát készíteni, miután a Mediaworks nyomdája felmondta a szerződésüket.
„Ez a szerkesztőség számára rendkívül nyomasztó, hiszen nemcsak a munkánk, hanem a szenvedélyünk is a lapkészítés, és tisztában vagyunk azzal, hogy olvasóink a kinyomtatott újságot szeretnék kézbe venni. Mi azonban e pillanatban ugyanúgy a helyzet foglyai vagyunk, ahogy önök: a Népszava tulajdonosa, Leisztinger Tamás szórványos üzenetei nem nyitnak teret a tárgyalásra, a lehetőségek számbavételére, az előrelépésre. A tulajdonos többszöri kérésünk ellenére három hét alatt sem fogalmazta meg írásban, mik az elképzelései a lap és az online portál jövőjét illetően, mit vállal és mit vár el” – írta a lap szerkesztősége, amely elismerte, hogy a kiadójuk jelentős tartozást halmozott fel a nyomda felé.
„Az első lépés e tartozás kifizetése lehet, ezt követően kell kidolgozni a gazdaságos működtetés távlati programját. A tulajdonosnak jeleztük azt is, hogy hosszú távon szeretnénk biztosítottnak látni a Népszava jövőjét. Továbbra is várjuk az írásba foglalt tárgyalási ajánlatot – vagy legalább a világos tulajdonosi döntést” – hívták fel a figyelmet.
















