RADNICI čeških javnih medijskih servisa najavili su štrajk za ponedjeljak, 22. lipnja, zbog planiranog ukidanja pretplata i povezanih rezova u troškovima.
Predstavnici osoblja javnih radio i televizijskih servisa najavili su jednodnevni štrajk u Pragu za sljedeći ponedjeljak. Rekli su da nemaju drugu mogućnost, budući da je vlada premijera Andreja Babiša ignorirala sve pozive na objektivnu raspravu. Nije poznato kako će štrajk utjecati na program.
Ukidanje pretplate: Financiranje iz proračuna
U ponedjeljak je desničarska vlada usuglasila nacrt zakona kojim se predviđa ukidanje trenutačnih naknada za emitiranje. Češki parlament još nije dao svoje odobrenje.
U budućnosti će se javni radio i televizijski servisi financirati izravno iz državnog proračuna. Kritičari to vide kao napad na njihovu neovisnost od političkog utjecaja.












