Viešojoje erdvėje pasigirdus svarstymams dėl užsienio reikalų ministro ateities, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Remigijus Motuzas teigia, jog Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos (ES) Tarybai 2027-aisiais Kęstutis Budrys greičiausiai nebebus ministru.

„Aš manau, kad tikriausiai ne“, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė R. Motuzas.

Vis tik jis pabrėžė, kad, kaip komiteto pirmininkas, neturi jokių priekaištų K. Budriui dėl jo darbo, teigė, kad ministras bendrauja su parlamentarais.

„Tikrai bendradarbiauja ir bendrauja su parlamentarais, tikrai labai noriai išsako savo pozicijas ir, matyt, kadangi nėra partijos narys, nori jau turbūt ir mūsų socialdemokratų partijos, ir kitų partijų palaikymo ir noriai atsako į visus klausimus, prisiderina prie susitikimų ir mes tikrai turime labai daug informacijos“, – teigė R. Motuzas.

Valdantieji ne kartą viešai yra kritikavę Lietuvos diplomatijos vadovą. Anot dalies jų, K. Budrys tęsia buvusios konservatorių Vyriausybės politiką, o ne įgyvendina socialdemokratų programą.