Netylant diskusijoms apie užsienio reikalų ministro Kęstučio Budrio ateitį, socialdemokratas Remigijus Motuzas LRT TELEVIZIJAI sako, kad nei partijoje, nei frakcijoje neišgirdo poreikio keisti ministrą, tačiau pabrėžia, jog, keičiantis Vyriausybės sudėčiai, pokyčiai dažniausiai neišvengiami. Savo ruožtu konservatorius Žygimantas Pavilionis teigia, kad K. Budrys „numetamas po Kinijos komunistų ratais“.
„Dienos temoje“ – Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, socialdemokratas Remigijus Motuzas ir Užsienio reikalų komiteto vicepirmininkas, konservatorius Žygimantas Pavilionis.
– Pone R. Motuzai, premjerė Inga Ruginienė yra sakiusi, kad ministras Kęstutis Budrys dirba gerai ir ji juo pasitiki. Nedaug laiko praėjo ir jūs užsiminėte, kad kai Lietuva jau pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai, tai ministras jau nebeturėtų eiti pareigų. Kažką panašaus kalba apie tai, kad ministras nėra visiškai tinkamas, ir būsimas premjeras Mindaugas Sinkevičius. Tai kas pasikeitė? Kodėl ministras, kuriuo dar taip neseniai buvo pasitikima, šiandien jau kaip ir nėra tinkamas eiti pareigų?
R. Motuzas: Manau, klausimas yra kompleksinis. <...> Iš tikrųjų sakiau, kad tikriausiai nebebus per pirmininkavimą kaip viena iš tikimybių. Manau, niekas nepasikeitė. Turbūt ir mes Užsienio reikalų komitete tikrai vertiname K. Budrį kaip labai profesionalų politiką, diplomatą, kuris yra labai atidus, žinomas Europoje, pasaulyje. Manau, taip vertina ir kiti. Bet politika yra politika. Galiu kalbėti atvirai, nes dirbau ir Vyriausybėje. Buvo labai daug profesionalių žmonių, kurie, ar baigiantis kadencijai, ar keičiantis koalicijai – buvo garsioji Naujosios sąjungos koalicija, – ir labai profesionalūs žmonės turėjo palikti pareigas.






