To konsekwencja tego, że zimą operator ciągnika odśnieżającego Park Staromiejski, wjechał na płyty fontanny i trwale ją uszkodził.

Park Staromiejski, nazywany przez Łodzian Parkiem Śledzia, został w ostatnich latach wyremontowany za ponad 33 mln zł. Po zakończonej w grudniu 2023 roku kompleksowej rewitalizacji, park bardzo się zmienił. Nowym elementem są m.in. fontanny mgiełkowe na wysokości Manufaktury, które zastąpiły zdemontowaną fontannę z niecką. Poza letnimi miesiącami, gdy fontanna nie działa, to miejsce wygląda jak zwykły chodnik. Niestety, 2 stycznia 2026 roku, doszło do jej uszkodzenia. Podczas odśnieżania parkowych alejek operator ciągnika wjechał na płyty zabezpieczające instalację, fontanna nie działa do tej pory.

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Materiał promocyjny

proboszcz Zawada