Menekülni próbált a rendőrök elől egy autós Budapest X. kerületében június 5-én. A fekete Opel vezetőjét ellenőrizni akarták a rendőrök, a sofőr azonban nem állt meg, hanem elhajtott a helyszínről.A férfi a menekülés alatt többször átlépte a záróvonalat, veszélyeztette a többi autóst, és több parkoló járműnek is nekiment. Egy alkalommal a mögötte haladó rendőrautónak is nekitolatott.Az üldözés végül egy kőbányai ház közelében ért véget, ahol a sofőr hátrahagyta az autót, majd gyalog próbált elmenekülni. A rendőrök rövid időn belül elfogták.Az ellenőrzés során kiderült, hogy a férfi ellen három körözés volt érvényben, és soha nem szerzett vezetői engedélyt. Ruházatából mintegy 3,5 gramm kábítószergyanús anyag került elő, az autóban pedig további fehér por állagú maradványt találtak. A járműre emellett nem kötöttek érvényes kötelező felelősségbiztosítást sem.A közlekedési szabálysértések miatt összesen több százezer forintos bírságot szabtak ki rá, emellett engedély nélküli vezetés és más szabályszegések miatt is eljárás indult ellene. A férfit a X. Kerületi Rendőrkapitányságra állították elő, ahol kábítószer birtoklás miatt is eljárás indult.