Hűtlen kezelés gyanúja merülhet fel Kubatov Gáborék Fradiváros-projektje kapcsán, amire 25 milliárd forintot adott korábban az állam
A rendőrséghez továbbította hűtlen kezelés bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt az Állami Számvevőszék azt a beadványt, amelyet a Ferencváros egyik szurkolója küldött meg neki korábban a Fradiváros-projekttel kapcsolatban – írta meg a 444.
A lap hívta fel rá a figyelmet, hogy még június 5-én a Ferenczvárosi C közép nevű facebookos szurkolói közösség vezetője hivatalosan az ÁSZ-hoz fordult a népligeti 25 milliárdos Fradiváros-beruházás miatt. A beadványában úgy fogalmazott:
Tekintettel arra, hogy a projekt jelentős összegű közpénz – 25 milliárd forint – felhasználásával valósult meg – konkrétan NEM valósult meg –, kérem annak megvizsgálását, hogy a támogatás felhasználása, elszámolása, valamint az esetleges támogatási maradvány kezelése megfelel-e a vonatkozó jogszabályoknak és támogatási feltételeknek.
Leveléhez csatolt egy részletet a Ferencváros mérlegének kiegészítő mellékletéből, amelyben 2026. május 6-i keltezéssel le van írva, hogy az akkor a sportért felelős Honvédelmi Minisztérium 2017-ben és 2019-ben sem fogadta el azt, ahogy a klub elszámolt az évi sportcélú állami támogatással.













