Még június 5-én fordult közérdekű beadvánnyal az Állami Számvevőszékhez a Ferenczvárosi C közép facebookos közösség adminisztrátora az FTC és Kubatov Gábor klubelnök, Fidesz-pártigazgató nagy fejlesztési projektje, a népligeti 25 milliárdos Fradiváros beruházás miatt.
„Tekintettel arra, hogy a projekt jelentős összegű közpénz - 25 milliárd forint - felhasználásával valósult meg - konkrétan NEM valósult meg -, kérem annak megvizsgálását, hogy a támogatás felhasználása, elszámolása, valamint az esetleges támogatási maradvány kezelése megfelel-e a vonatkozó jogszabályoknak és támogatási feltételeknek” – többek között ez állt az ÁSZ-hoz küldött beadványban, amiben hűtlen kezelés gyanújáról írt Németh Zoltán Lajos.
A közérdekű bejelentéshez csatolt egy részletet az FTC 2025. évi mérlegéből, pontosabban annak az úgynevezett kiegészítő mellékletéből, amiben ez áll:
„Mérlegkészítés időpontját követően, 2026. május 06-án tájékoztató levelek érkeztek a Honvédelmi Minisztériumtól, 2017. és 2019. évi sportcélú állami támogatások elszámolással részben el nem fogadott tételeiről. A tájékoztató levelekben rögzítésre került, visszafizetésre előirányzott összegek megfizetésének módja és időpontja tekintetében egyeztetés folyik a Támogató minisztériummal. A visszafizetés teljesítésének várható megkezdése nem érinti a Club szokásos szállítói és kötelező járulék, adó vagy illeték fizetési kötelezettségeit, az FTC működése stabil és biztosított.”












