Bemutatták az Európai Parlament technológiai szuverenitás csomagját, amivel jelentősen csökkentenék az EU Amerika és Kína felé fennálló, óriási mértékű kitettségét. Felpumpálnák az EU-s felhőszolgáltatásokat, újra nekifutnának a chipgyártás pörgetésének és vörös szőnyeget terítenének a nyílt forráskódok elé. Mindezt tíz év alatt több százmilliárd euróból.
A techszektorban is óriási lemaradást halmozott fel Európa Kínával és az Egyesült Államokkal szemben, a kritikus fontosságú szegmensben mindkét irányban óriási a kitettségünk, ám az Európai Bizottság most ismét nekifut, hogy mindezt csökkentse, és amennyire lehet, saját lábára állítsa a kontinenst.Ennek adna keretet a múlt héten bemutatott bizottsági techszuverenitási csomag, ami felrázná az EU chipgyártását és AI-iparát, erősítené a felhőszolgáltatásait, segítené az energiaszektor digitalizációját és vörös szőnyeget terítene a nyílt forráskódok elé. És mivel az EB is tudja, hogy Európa kis hal, mindezt hangos nem bezárkózni, hanem önállósodni akarunkkiáltások közepette tennék.Túl könnyen visszanyal a fagyiA Nyugat és Kelet felé fennálló kitettségünk már közmondásos, de az európai techszuverenitási törekvéseket a Donald Trump amerikai elnök második kormányzásának egyre szélsőségesebb húzásai gyorsították fel, és az, hogy a Kínával folytatott gyürkőzéskor rendre mi húztuk a rövidebbet.







