|00:00
Lietuvos energetikos agentūrai (LEA) paskelbus, kad šį balandį ir gegužę pirmą kartą nuo atominės elektrinės uždarymo Lietuva elektros pasigamino daugiau nei suvartojo, valstybinės „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas tai vadina strateginiu pokyčiu.
„Taip atrodo strateginis pokytis. Balandis ir gegužė buvo pirmieji mėnesiai nuo Ignalinos atominės elektrinės uždarymo, kai (elektros – ELTA) pasigaminome daugiau nei suvartojome. Anksčiau tokie rekordai buvo skaičiuojami valandomis, vėliau dienomis, savaitėmis – o dabar ištisais mėnesiais“, – savo „Facebook“ paskyroje penktadienį teigė D. Maikštėnas.
Energetikos agentūros duomenimis, šį pavasarį vėjo elektrinės pagamino beveik pusę vartojimui reikalingos elektros – 48 proc., ši generacija auga kasmet.
Vėjo ir saulės elektrinės kartu užtikrino 73 proc. elektros poreikio – daugiausia per visą Lietuvos istoriją.






