OPĆINSKO državno odvjetništvo u Splitu podiglo je optužnicu protiv 22-godišnje hrvatske državljanke zbog izazivanja prometne nesreće sa smrtnom posljedicom. Optužnica je podignuta nakon provedene istrage, izvijestilo je Općinsko državno odvjetništvo u Splitu, izvijestio je DORH.
Tereti ju se da je skrivila smrt motociklista
Optužnicom se 22-godišnjakinju tereti da je 14. studenog 2025. na području Splitsko-dalmatinske županije, upravljajući osobnim automobilom, skrivila tešku nesreću.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Prema navodima optužnice, prilikom skretanja ulijevo nije se uvjerila da tu radnju može izvesti bez opasnosti za druge sudionike u prometu, zbog čega je presjekla put vozaču motocikla. U pokušaju da izbjegne sudar, motociklist je počeo kočiti, ali je pao na kolnik.






