A DVSC Skyline honlapjának csütörtöki beszámolója felidézi, hogy a csapat a 2023/24-es és a 2025/26-os szezonban is a BL-ben szerepelt, és mindkétszer továbbjutott a csoportkörből, majd a rájátszás első fordulójában búcsúzott.

A Bajnokok Ligája következő kiírására keddig lehetett nevezni. Mivel a határidőig semmilyen információt nem kaptunk arról, hogy a magyar bajnokságban résztvevő csapatok milyen és mekkora összegű központi támogatásra számíthatnak, a klub vezetősége szerint felelőtlenség lett volna pályázni a részvételre

– írták.

Hangsúlyozták: az európai szövetség (EHF) aktuális premizálási rendszerében egy-egy BL-ben töltött szezon több tízmillió forintos veszteséget jelent a klubnak, ezért döntöttek úgy, hogy a kevesebb költséggel járó Európa Liga-szereplést választják.

Ami a szakmai okokat illeti