Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!A települési önkormányzatoknak a 2025. évi helyi iparűzési adóbevétel többlete alapján 2026. június 30-áig meghatározott összeget kell befizetniük a központi költségvetésbe. Hogy pontosan mennyit, azt felsorolja a szerdán megjelent Magyar Közlöny.Több nagyvárosnak nem kell fizetnie, mert náluk a kötelezettség összege 0 forint. Ilyen városok például Budapest, Debrecen, Szeged, Miskolc, Győr, Pécs, Székesfehérvár, Kecskemét, Nyíregyháza, Tatabánya, Veszprém, Zalaegerszeg, Nagykanizsa, Dunaújváros, Kaposvár.A legnagyobb összeget befizetők listáját Kazincbarcika vezeti 787 millióval, utána Berente (470 millió) és Vecsés (185 millió) következik. Összesen 19 településnek van 100 milliónál több fizetnivalója.A BorsodChem Zrt. új IV-es ipartelepe az átadás napján Berentén 2023. június 30-án – Fotó: Vajda János / MTVAKazincbarcikán a gazdaság legfontosabb motorja a BorsodChem Zrt., Berente a magyarországi ipar egyik legjelentősebb vidéki központja, a településen működő nehéz- és vegyipari üzemek (mint például a BorsodChem) rendkívül magas iparűzésiadó-bevételt generálnak. Vecsésen működik az ország egyik legnagyobb logisztikai csomópontja, de a közeli Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér is vonzza a szállítmányozó, kereskedő és ipari cégeket.
Százmilliókat fizethetnek be ezek a települések a költségvetésbe
A Közlönyben megjelent, kinek mennyit kell perkálnia a helyi iparűzési adóbevétel többlete alapján.









