|00:00
Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorės „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius sako, kad planuojamas vandenilio koridorius per šešias šalis nuo Suomijos iki Vokietijos galėtų būti baigtas projektuoti 2029–2030 metais, o iššūkiu gali tapti tarpvalstybinis bendradarbiavimas, rašo portalas „Verslo žinios“.
Planuojama, kad elektros perteklius, daugiausiai pagamintas Suomijoje, bus paverčiamas į vandenilį, o šis transportuojamas per Baltijos šalis, Lenkiją iki pat didžiausios jo vartotojos Vokietijos. Į šį koridorių įsilietų ir kitų šalių gamintojai.
„Skiriasi ekonominė šalių situacija, skiriasi potencialas, bet esame susidėlioję planą. Šiandien mes vykdome savo darbus pagal tą planą, kurį esame bendrai sutarę. Reguliariai tikrinamės vieni su kitais – gerai, negerai, tinka, netinka. Taip, nueiti šį bendrą ilgą kelią bus didelis, sudėtingas iššūkis, bet aš manau, kad jeigu mes sėkmingai užbaigsime visas aplinkosaugines procedūras, visus poveikio aplinkai vertinimus ir kitus dalykus, tikrai bendromis jėgomis padarysime tą darbą“, – „Verslo žinioms“ teigė N. Biknius.
Anot jo, pagrindiniai šio produkto vartotojai būtų tiek sintetinių degalų gamintojai, tiek trąšas gaminanti pramonė: „Tai yra nauja galimybė Europai, ypač po tokių atvejų kaip Hormuzas, apsirūpinti savo vidiniais energijos resursais“.






