Pasaulio futbolo čempionatui ir olimpinėms žaidynėms besiruošiantis Los Andželas skuba spręsti benamių problemą. Jų skaičius antrame pagal dydį Jungtinių Valstijų mieste – didžiausias šalyje. Valdžia stato laikiną pastogę gatvėse gyvenantiems žmonėms, bet savanoriai įspėja, kad nakvynės vietų vis tiek labai trūksta.

Nauja pastogė – džiaugsmas ne tik Michaelui, bet ir jo augintinei katytei.

„Yra elektra, šildymas, jei reikės, ir oro kondicionierius. To pakanka. Primena kalėjimo kamerą, bet šimtu procentų geriau, nei gyventi gatvėje. Nėra tarakonų, ir katė labai laiminga, nes neturi visada būti dėžutėje“, – sako benamis Michaelas.

Los Andžele gatvėse gyvenančių žmonių skaičius – didžiausias Jungtinėse Valstijose. Miestas kartais net vadinamas „išsivysčiusio pasaulio benamių sostine“. Žmones gyventi gatvėse verčia augančios nuomos kainos, pajamų nelygybė, priklausomybė nuo narkotikų ir negydomos psichikos ligos.

Prieš trejus metus išrinkta miesto merė benamių problemą paskelbė prioritetu. Vienas iš būdų ją spręsti – kylantys tokie nedidelių namelių kompleksai. Jų planuojama statyti daugiau.