HRVATSKA radi na planu razvoja nuklearne energije i već raspolaže ranije istraženim lokacijama za moguću gradnju nuklearne elektrane, izjavio je ministar gospodarstva Ante Šušnjar na HRT-u.
Dodao je da bi u budući projekt mogle biti uključene i susjedne države kao suinvestitori.
"Nuklearna energija jedan je od ključnih stupova"
Šušnjar je rekao da je među najvećim zagovornicima nuklearne energije te podsjetio da je donesen Zakon o primjeni nuklearne energije u civilne svrhe.
"Mislim da je ona jedan od ključnih stupova energetske sigurnosti Republike Hrvatske, pogotovo zato što proizvodi baznu energiju potrebnu za očuvanje sustava i stabilizaciju mreže", rekao je ministar.






