Deweloper zbudował osiedle przy torach kolejowych. Od głośnej Trasy Toruńskiej domy miał osłonić biurowiec. Ale w tej najgłośniejszej części osiedla zamiast biur powstaje właśnie jeszcze jeden blok.

- Pierwotnie w tym miejscu planowaliśmy realizację powierzchni biurowo-usługowych przeznaczonych na wynajem - przyznaje Ewa Rathe-Głowacka, dyrektorka marketingu firmy Victoria Dom.

- Sytuacja zmieniła się jednak w czasie pandemii, kiedy rynek biurowy wyraźnie się przeobraził, a jednocześnie utrzymał się bardzo wysoki popyt na mieszkania. W Warszawie wciąż mówi się o deficycie rzędu około 200 tys. lokali, dlatego zdecydowaliśmy się zmienić funkcję inwestycji na mieszkaniową - tłumaczy. Mówi jednak o miejscu, które z trudem można zaakceptować jako lokalizację mieszkaniową. Nie bez powodu pierwotnie w tym miejscu planowano biura.

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Materiał promocyjny