Ryšių reguliavimo taryba (RRT) siūlo Lietuvos paštui už universaliąsias pašto paslaugas 2024 metais kompensuoti dalį – 3,469 mln. eurų jo patirtų nuostolių. Galutinį sprendimą dėl to priims Susisiekimo ministerija.

RRT teigimu, šie nuostoliai sudarė paštui nepagrįstai didelę finansinę naštą – įmonė prašė kompensuoti kur kas didesnę sumą – 5,167 mln. eurų. Tačiau RRT priimdama sprendimą dėl kompensacijos atsižvelgė į auditoriaus išvadas.

RRT pirmininkė Jūratė Šovienė sako, kad dabartinis šios paslaugos modelis konkurencingoje rinkoje yra pasenęs – dalis jos reikalavimų yra pertekliniai ir ekonomiškai nepagrįsti.

„Esame pateikę Vyriausybei siūlymus peržiūrėti paslaugos teikimo modelį ir atsisakyti perteklinių reikalavimų, daugiau dėmesio skiriant skaitmeniniams ir inovatyviems sprendimams“, – pranešime sakė J. Šovienė.

RRT duomenimis, šios paslaugos dalis rinkoje kasmet mažėja – pernai ji siekė 4,3 proc. (užpernai – 6,3 proc.), o Lietuvos pašto pajamos iš jos 2025 metais krito 14,6 proc. iki 11,54 mln. eurų.