Hajós András, RTL-en újraínditott Heti Hetes alaptagja az ATV Médiapiac című podcastjában vendégeskedett, ahol egyebek mellett arról beszélt, hogy meg kell menteni a TV2-t. A csatorma a Tisza Párt kétharmados győzelme után villámgyorsan veszítette el legismertebb arcait, hogy feledtesse felelősségét az orbáni propaganda kiszolgálásában.A TV2-t meg kell mentenünk, mert ha nagymamánk rákos lesz, akkor még meglátogatjuk és segítünk a rákból kigyógyulni– idézte Hajóst a beszélgetést szemléző Telex.Korábban a Heti Hetesben is téma volt a TV2. A disputa azzal kezdődött, hogy kommenteket olvastak be, például azt is, amely szerint a műsor „a TV2 színvonala” (hogy mi milyennek láttuk az első részt, amit a választás estéjére időzítettük, arról itt írtunk). Majka erre úgy reagált, „ez annyira aljas, hogy nem is válaszolunk”, mire a műsorvezető, Nagy Ádám emlékeztette, hogy egykor ő is TV2-s volt. Hajós András, aki tavaly még szintén egy TV2-s műsorban, az A Nagy Duettben zsűrizett, hosszabban is kifejtette, mit gondol erről: „Ne mossuk össze! A szórakoztatórészleget ne. Majd egyszer a Petivel mesélünk történeteket, láttunk mi a folyosón néhány dolgot, programigazgatót ordítani a tényekesekkel, szóval nem olyan fekete-fehér ez az egész.”Hajós most azt fejtegette, hogy ha egyszer sikerül „kivágni” a problémás részeket a csatornából, akkor a TV2 újra szerethető lehet. Ő maga is azért maradt a csatornánál, hogy ebben szerepet vállaljon.Vaszily Miklós, a TV2 elnök-vezérigazgatója május elején jelentette be, hogy megszűnik a Tények, a csatorna „hírműsora”, amely számos lejárató anyagot gyártott, amióta a NER bekebelezte.Száraz iparági bejelentésnek szánta Vaszily a TV2-vel kapcsolatos szavait, de azok véletlenül azt mutatták meg, hol tart most fejben 16 év tombolás után a NER – írta publicisztikájában a HVG munkatársa „a TV2 és a gyűlölet átbrandeléséről”. https://hvg.hu/360/20260511_ner-tv2-vaszily-miklos-brand-index-origo-foldes-andras
Hajós András szerint meg kell mentenünk a TV2-t
A zenész-műsorvezető rákos nagymamához hasonlította a csatornát. Szerinte segíteni kell a TV2-t a gyógyulásban.
Hajós András szerint meg kell mentenünk a TV2-t, szeparálva szórakoztató és hírrészlegét; a csatorna a Tisza Párt győzelme után ismert arcait vesztette. Az intézmények sztrategiai átszervezése, különösen a Tények hírműsor leállítása, a régió mediapolitikájának átalakulását jelzi.














