ROBERTO De Zerbi nije gubio vrijeme nakon što je u zadnjem kolu sezone jedva osigurao Tottenhamu ostanak u Premier ligi te je odmah započeo s nemilosrdnom analizom katastrofalne sezone. Talijanski strateg dao je oštru procjenu svoje momčadi, sugerirajući da je samo malen dio igrača na razini potrebnoj za klub, piše Goal.com.

Tottenham je za dlaku izbjegao ispadanje u Championship, osiguravši pobjedu od 1:0 protiv Evertona u posljednjem kolu. Time su završili dva boda ispred West Hama na 18. mjestu. Gol Joaa Palhinhe neposredno prije poluvremena bio je dovoljan za tri ključna boda i ostanak Spursa u elitnom razredu engleskog nogometa, na veliko olakšanje domaće publike.

No, De Zerbi nije bio raspoložen za slavlje. Bivši trener Brightona odmah je usmjerio pažnju na nemilosrdnu obnovu momčadi, istaknuvši da velika većina sadašnjeg kadra nije dovoljno dobra ako klub želi izbjeći još jednu sezonu patnje.

De Zerbijeva brutalna procjena kadra

Govoreći odmah nakon pobjede nad Evertonom, De Zerbi je bio brutalno iskren o nedostatku kvalitete u svojim redovima. Jasno je poručio da sadašnja momčad nije ni blizu standarda koji se očekuje od kluba Tottenhamova kalibra i najavio da bi više od polovice igrača ovog ljeta moglo napustiti klub.