Ministerul Finanțelor a împrumutat 1,3 miliarde de lei pentru refinanțarea datoriei publice și finanțarea deficitului
Ministerul Finanțelor a atras 1,306 miliarde de lei prin două emisiuni de titluri de stat. Programul de împrumuturi din iunie este cu 3 miliarde de lei mai mare decât cel din luna mai.