Szerinte az egészségügyben Magyarországon sokszor nem a tanulás lett a reflex, hanem a szőnyeg alá söprés és az egyének hibáztatása.

A család feljelentést tett, a rendőrség nyomozást indított.

A kisfiú a tatabányai kórházban halt bele a lázgörcsbe, az egészségügyi miniszter szerint változtatni kell a rendszeren, ami „már nagyon mélyen konzerválta az átláthatatlanságot…