YAN DIOMANDE (19), reprezentativac Obale Bjelokosti, odabrao je Paris Saint-Germain kao željenu destinaciju ako ovog ljeta odluči napustiti RB Leipzig. Mladi krilni napadač vjeruje u projekt koji vode predsjednik Nasser Al-Khelaifi i sportski savjetnik Luis Campos te želi igrati pod vodstvom trenera Luisa Enriquea, piše The Athletic.

Prema izvorima, Diomande smatra prelazak u francusku prijestolnicu najboljom prilikom za redovitu borbu za trofeje i ostvarenje svog potencijala da jednog dana osvoji Zlatnu loptu. Liverpool je ranije pokazao spremnost ponuditi paket vrijedan gotovo 100 milijuna eura, no Leipzig je tu ponudu odbio.

Leipzig traži rekordan iznos

Njemački klub za svog igrača traži odštetu bližu 130 milijuna eura, a istodobno mu pokušava ponuditi i novi, poboljšani ugovor. Tinejdžer je prošlog ljeta stigao iz španjolskog Leganesa i potpisao ugovor koji ga s Leipzigom veže do 2030. godine.

Diomande se trenutačno nalazi na Svjetskom prvenstvu s Obalom Bjelokosti, a očekuje se da će u utorak nastupiti u šesnaestini finala protiv Norveške u Arlingtonu. U 13 nastupa za Obalu Bjelokosti postigao je tri gola, ostavio je trag na Afričkom kupu nacija i pomogao svojoj zemlji da prođe tešku skupinu na Svjetskom prvenstvu, u kojoj su bili Njemačka i Ekvador.