Elérte Magyarországot a rettegett hőkupola, és azok után, hogy már szombaton is volt település, ahol 40 fok fölé mászott a hőmérséklet, vasárnap ez még több helyen fordulhat elő. Szombat éjféltől már harmadfokú hőségriadó van érvényben.
Fotó:
ROMAIN DOUCELIN/NurPhoto via AFP
Az ország nagy részén már eleve egy trópusi éjszakán vagyunk túl, ami azt jelenti, hogy a hőmérséklet nem ment 20 fok alá, míg vasárnap a legmelegebb órákban akár 36–41 fokot is mérhetünk majd. Egész biztosak lehetünk benne, hogy meg fog dőlni az 1935-ben mért 39,9 fokos melegrekord is.
A szakértők felhívják a figyelmet újra, hogy az UV-sugárzás a déli órákban továbbra is extrém lehet, tényleg pillanatok alatt le lehet égni, nagyon vigyázzunk a bőrünkre. Kenjük magunkat naptejjel, ha kimerészkedünk a szabadba, viseljünk kalapot, keressük az árnyékot és fogyasszunk nagyon sok folyadékot.












