HRVATSKI veznjak Petar Sučić (22) proglašen je najboljim igračem susreta u kojem su Vatreni pobijedili Ganu 2:1 i izborili plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva u SAD-u, Meksiku i Kanadi. Nakon što je protiv Engleske upisao asistenciju, veznjak milanskog Intera protiv Gane je postigao i pogodak, svoj drugi u 20 nastupa za hrvatsku reprezentaciju.

"Naravno da sam sretan što doprinosim ekipi, ali sve je to plod timske igre i naših akcija. Bitno je pobijediti, nije važno tko će iskočiti. Važno je da smo svi zajedno i da radimo ono što je najbolje za reprezentaciju", rekao je Sučić pa dodao:

"Zasluženo smo pobijedili. Stvorili smo dosta opasnih situacija pred njihovim golom i na kraju zabili dva gola. Znali smo koje su njihove mane i da im ne smijemo dati puno prostora iza naših leđa. Na kraju smo odigrali dobro i zasluženo pobijedili. Gana ima odličnu, opasnu i dobro organiziranu ekipu. Sada se moramo dobro odmoriti i pripremiti za idućeg suparnika, bez obzira na to tko nam dođe."

Sučić čeka dijete

Sučić je nakon postignutog gola imao posebnu proslavu. "Žena mi je trudna, ostala je doma i naravno da nam ovo puno znači. Posvetio sam gol njoj i bebi", istaknuo je.