HRVATSKA reprezentacija u subotu od 23 sata igra svoju posljednju utakmicu grupne faze protiv Gane. Razne kalkulacije su u igri oko toga gdje Hrvatska može završiti ovisno o ishodima posljednjeg kola, no sigurno je da bod osigurava Hrvatskoj plasman u nokaut-fazu.

Hrvatska ima tri boda nakon poraza od Engleske 4:2 i pobjede nad Panamom 1:0, dok Gana ima četiri boda zahvaljujući pobjedi nad Panamom 1:0 i remiju s Englezima 0:0.

Utakmicu je na konferenciji za medije najavio Zlatko Dalić, izbornik hrvatske reprezentacije.

Koliko ste uspjeli pripremiti utakmicu?

Dalić: Čeka nas utakmica s protivnikom koji je osigurao prolazak. Nisu primili gol, opasni su u tranziciji. Moramo biti bolje nego prošle dvije utakmice, popraviti neke stvari u našoj igri, ne gubiti lopte kao do sada, prespori smo i moramo biti odgovorniji. Svjesni smo koliko nam ovo znači i koliko je suparnik težak. Znamo svoj cilj i sve ćemo popraviti.