Egy portugál és egy olasz befektetői kör, valamint egy magyar vállalkozó adott be pályázatot a Videoton FC megvásárlására – számolt be a Csakfoci. A portál szerint a legesélyesebb a portugálok ajánlata, amelyet egy olyan csoport nyújtott be, amelynek korábban a Benficában is érdekeltsége volt. Információik szerint a portugálokkal pályázott közösen a DVSC korábbi tulajdonosa, Ike Thierry Zaengel is.Az olasz hátterű pályázat egy multiklub-modellbe emelné be a székesfehérvári csapatot, amelynek köszönhetően a Vidinek több európai országban is lenne testvércsapata. A magyar pályázóval kapcsolatban a portál kiemeli:egy mezőgazdaságban érdekelt, a magyar labdarúgásban eddig semmilyen szerepet nem vállaló vállalkozótól érkezett.A hazai pályázat ugyanakkor a Csakfoci szerint nem esélyes a végső győzelemre, így szinte garantált, hogy külföldi tulajdonosa lesz a csapatnakA fehérvári klub sorsa azt követően vált bizonytalanná, hogy az addigi tulajdonos Garancsi István egyetlen forintért eladta a csapatot az önkormányzatnak. A város egy évre vállalta a Videoton irányítását, az eladásra már tavaly kiírták a pályázatot, azonban azt végül érvénytelenítették, hogy folytatódhassanak az egyeztetések az érdeklődőkkel.Cser-Palkovics András polgármester június közepén jelentette be, hogy lezárult a pályázat, amelyre két külföldi és egy hazai pályázat érkezett. Jelenleg az ajánlatok értékelése zajlik, a döntést a város közgyűlése július 1-én hozhatja meg.Nyitókép: MTI / Bodnár Boglárka.
Portugál, olasz és magyar érdeklődő pályázik a Videoton FC-re
A Csakfoci értesülései szerint a portugál befektető a legesélyesebb a székesfehérvári focicsapat megszerzésére.











