NOGOMETNA reprezentacija Bosne i Hercegovine u srijedu je navečer pobjedom 3:1 protiv Katara osigurala treće mjesto u skupini B i time po prvi put u svojoj povijesti izborila plasman u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva. Momčad Sergeja Barbareza u šesnaestini finala igrat će protiv domaćina SAD-a ili protiv Njemačke, a taj povijesni uspjeh u programu N1 televizije komentirao je bivši izbornik BiH Mehmed Baždarević.
"Ovo su lijepi dojmovi za našu zemlju i našu reprezentaciju, da svijet vidi da i mi postojimo i da znamo igrati nogomet. Mogu samo čestitati ekipi. Nadao sam se da će se kvalificirati već protiv Švicarske, a nije bilo lako ni protiv Katara, iako su mnogi smatrali da će to biti lagan posao. Želim im sreću protiv, vjerojatno, reprezentacije SAD-a. Nakon ovoga će sve biti lakše jer je teret prolaska nestao", rekao je Baždarević, koji je vodio BiH od 2014. do 2017. godine.
Baždarević o Hrvatskoj: Vi ste razmaženi
Na pitanje kako mu izgleda Hrvatska, Baždarević je odgovorio: "Vi ste jako razmaženi u Hrvatskoj. Navikli ste na velike utakmice i dobre rezultate. Bio sam izuzetno zadovoljan igrom protiv Engleske. Hrvatska je pokazala dobar nogomet, strukturu i koncepciju, a odlučivali su detalji protiv najbolje Engleske u posljednjim godinama", rekao je i zaključio:






