”A CATL Debrecen négyes gyártósora mellett június 25-én, csütörtökön 10:30 órakor, körülbelül 1 liter dietil-karbonát szivárgott ki egy tárolóból lefejtés közben. Az incidenst a cég szakemberei a vállalat Vészhelyzeti Cselekvési Terve alapján 5 percen belül elhárították, személyi sérülés nem történt” – írja közleményében a cég.

A CATL debreceni gyára

Fotó:

Kristóf Balázs/444

A szivárgás észlelését követően a helyszínen dolgozó munkatársak azonnal értesítették a gyár vészhelyzeti egységét és tűzoltóságát, a helyiségből pedig kiküldték az ott tartózkodó személyeket. A szakemberek tűzoltóhomokkal és abszorbens anyagokkal itatták fel a kiszivárgott folyadékot, majd azt a veszélyes hulladéktárolóba szállították és átszellőztették az érintett helységet.