U JEKU visokih temperatura koje su zahvatile Hrvatsku, Grad Zagreb građanima je osigurao dodatne mogućnosti za rashlađenje i boravak u klimatiziranim prostorima. Uz besplatan ulaz na sve gradske bazene, tijekom nadolazećeg vikenda građanima će bez naknade biti dostupni i brojni muzeji, galerije te knjižnice diljem grada.
Otvoreni brojni muzeji, galerije, knjižnice...
"Tijekom toplinskog vala važno nam je građanima osigurati što više dostupnih mjesta na kojima se mogu rashladiti i skloniti od visokih temperatura. Zato smo ovog vikenda omogućili besplatan ulaz na gradske bazene, kao i u niz klimatiziranih kulturnih ustanova.
Pozivam građane da iskoriste ove mogućnosti da se rashlade, te da se pridržavaju preporuka stručnjaka o zaštiti zdravlja tijekom velikih vrućina", poručio je Tomislav Tomašević, gradonačelnik Grada Zagreba.
Bez naplate ulaznica bit će otvoreni klimatizirani prostori Muzeja suvremene umjetnosti, Arheološkog muzeja, Etnografskog muzeja i Hrvatskog prirodoslovnog muzeja, kao i galerijski prostor "Školica za pet" Hrvatskog školskog muzeja u Hebrangovoj 5. Besplatan ulaz omogućen je i u Muzeju grada Zagreba, čiji je prostor djelomično klimatiziran.






