A döntés a Békés Megyei Hírlapot, a Délmagyarországot, az Észak-Magyarországot, a Fejér Megyei Hírlapot, a Hajdú-bihari Naplót, a Kelet-Magyarországot, a Naplót, a Petőfi Népét, a Somogy Megyei Hírlapot, a Tolnai Népújságot, az Új Dunántúli Naplót és az Új Néplapot érinti.
Augusztus 1-jétől hetilapként jelenik meg a Magyar Nemzet és több megyei lap is – derül ki a Mediaworksnek az Origón megjelent közleményéből.A döntés a Békés Megyei Hírlapot, a Délmagyarországot (Csongrád-Csanád), az Észak-Magyarországot (Borsod-Abaúj-Zemplén), a Fejér Megyei Hírlapot, a Hajdú-bihari Naplót, a Kelet-Magyarországot (Szabolcs-Szatmár-Bereg), a Naplót (Veszprém), a Petőfi Népét (Bács-Kiskun), a Somogy Megyei Hírlapot, a Tolnai Népújságot, az Új Dunántúli Naplót (Baranya) és az Új Néplapot (Jász-Nagykun-Szolnok) érinti.A közlemény szerint „az új hetilapok tartalmasabb, olvasmányosabb formában jelennek meg: nagyobb hangsúlyt kapnak a hosszabb írások, interjúk, riportok, elemzések, háttéranyagok, véleménycikkek, valamint a közéleti, gazdasági, kulturális, társadalmi és helyi közösségi témák”.Mint arról korábban beszámoltunk, a 2025-ös évet 14 milliárd forintos veszteséggel zárta a Mediaworks, de igazán nehéz helyzetbe csak a választások után, a bevételeinek jelentős részét adó állami hirdetések megszűnésével került. A jelenlegi működési modellt ugyanis nem képes a megcsappant forrásaiból kigazdálkodni, ezért kénytelen volt nagymértékű leépítésekbe kezdeni.Amint arról a HVG beszámolt, a 14 milliárdos mínusz nem működési eredmény volt, hanem a kiadványainak jövedelemtermelő képességét jelző vagyoni értékű jogokat kellett 12 milliárdról 1,5 milliárd forintra csökkentenie – magyarán a kiadó már tavaly úgy értékelte, hogy vészesen fogy a levegő körülötte. https://hvg.hu/360/20260603_mediaiszony-mediaworks-indamedia-mediapiac-beszamolok







