KASNO sinoć u Caracasu muškarac s megafonom obavještavao je susjede o prvim posljedicama najgoreg potresa od 1967. godine. Bio je to Gustavo Duque, gradonačelnik jedne od općina u Caracasu koje su najteže pogođene potresima koji su zahvatili nekoliko saveznih država u Venezueli.
>> Razvoj događaja pratite na Indexu
Galerija
Iz četvrti u kojoj su se najmanje četiri zgrade u nekoliko sekundi pretvorile u ruševine, piše El País, Duque je postao rijetkost u noći kaosa i panike: netko tko daje informacije.
"Dosad smo spasili 18 ljudi živih", vikao je uz povike okupljenih. Dok su se u pozadini čule sirene, pozivao je sve da ostanu na dvama glavnim trgovima općine, gdje su osigurani voda, toaleti, liječnici i punkt za prijavu nestalih, te da ondje traže svoje najbliže.















