Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Volodimir Zelenszkij szerint Belarusz területén már nem működnek azok a jeltovábbító állomások, amelyeket orosz drónok használnak ukrajnai célpontok támadására. Az ukrán elnök szerdai állítását a Reuters hírügynökség független forrásból nem tudta megerősíteni.„Június 22. óta a reléállomások leálltak Belarusz területén” – mondta az ukrán elnök újságíróknak továbbított hangüzenetében. „Azt, hogy lebontották őket vagy sem, őszintén szólva nem tudom megmondani egyelőre. De dolgozunk rajta, közelről figyelem a helyzetet, és naponta kapok jelentéseket” – mondta.Zelenszkij a múlt héten felszólította Alekszandr Lukasenko belarusz vezetőt, hogy szereljék le a jeltovábbító állomásaikat. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kedden az ukrán elnök kijelentésére azzal reagált, hogy Oroszország segítséget fog nyújtani Fehéroroszországnak külső agresszió esetén.Ez néhány nappal azután történt, hogy az Ukrajnával szomszédos ország elnöke azt mondta, elfogadhatatlannak tartja Belarusz belerángatását az orosz–ukrán háborúba – noha az ukrán elnök szerint Belarusz segítette Moszkva kiterjedt támadásait Ukrajna ellen.Zelenszkij szerint Minszk 2025 második felében engedélyezte Oroszországnak, hogy átjátszóállomás-rendszert telepítsen az országba, ahonnan irányíthatta drónjait az Ukrajna elleni támadások során. Ukrajna februárban szankciócsomagot vetett ki a belarusz elnökre, amiért Minszk a 2022-es orosz invázió óta háborús segítséget nyújt Oroszországnak.(Pravda, MTI, Reuters)