AMERIČKO veleposlanstvo u Kuvajtu u srijedu je ponovno otvoreno, nekoliko mjeseci nakon što je u ožujku zatvoreno zbog iranskih napada. Ponovno otvaranje poklopilo se s posjetom američkog državnog tajnika Marca Rubija, koji u regiji boravi radi razgovora sa saveznicima o okončanju rata u Iranu, piše Reuters.Postupno obnavljanje radaGlasnogovornik State Departmenta izjavio je da će veleposlanstvo u Kuvajtu odmah nastaviti s pružanjem hitnih usluga američkim državljanima, dok će se ostale usluge uvoditi postupno.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Simbolična ceremonija i pozadina zatvaranjaDržavni tajnik Rubio prisustvovao je svečanosti podizanja zastave u veleposlanstvu. "Američka zastava, simbol slobode, jedinstva i mira, sada se ponosno ponovno vije nad Kuvajtom. Kuvajt je nezaobilazan partner u osiguravanju regionalne sigurnosti i stabilnosti", objavio je na društvenim mrežama nakon ceremonije.State Department obustavio je rad veleposlanstava u Kuvajtu i Saudijskoj Arabiji u ožujku nakon što su iranski dronovi gađali diplomatska predstavništva. Ti napadi uslijedili su kao odgovor na američko-izraelske udare na Iran.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.