Nyomtatott ingyenes hetilapként és online portálként is megszűnik a 2012-ben alapított Soproni Téma nevű helyi kiadvány – írta meg szerdán a Cyberpress.hu.A nyomtatott verzióból eddig hétről hétre 27 170 példány készült, így a város és környéke csaknem minden postaládájába jutott egy a fideszes vezetésű önkormányzat üzeneteit közvetítő kiadványból.A Soproni Téma már hivatalos közösségi oldalán is megerősítette, hogy utolsó lapszámuk jelent meg. Azt írták, tulajdonosi döntés született arról, hogy anyagi okok miatt átszervezik az önkormányzati médiát.Horváth Ferenc főszerkesztő azt írta, a visszajelzések alapján bizonyítva látja, hogy a kiadvány „a soproni emberek legkedveltebb és legfontosabb olvasmánya” volt. „Ez még akkor is így volt, ha akadtak, akiknek nem tetszett lapunk” – tette hozzá, később meg is köszönve kritikusaik észrevételeit. https://www.facebook.com/sopronitemahivatalos/posts/pfbid0vBEE3tEG3c4s1FQd3S7kHtk9BLJN2KXFwi6fHChFzB67CrdqSwqq2NfjbZeX9uZSlSzintén a kormányváltás után, május második felében szűnt meg Győr Fidesz-közeli médiakonglomerátuma, a Győr Plusz Média Zrt., amely hetilap és online portál mellett tévét és rádiót is magában foglalt. A fideszes többségű győri önkormányzati cég alá tartozó médiavállalatról Pintér Bence polgármester azt is állította, hogy nagyobb összeget költött fiktív munkavállalók fizetésére, mint valódi szerzőkéire. https://hvg.hu/elet/20260501_gyor-polgarmester-pinter-bence-gyor-plusz-propagandalap-fiktiv-munkavallalok-fidesz-hutlen-kezeles-koltsegvetesi-csalasNyitókép: sopronitema.hu
Sopronban is megszűnik az ingyen terjesztett propagandakiadvány
Az eddig több mint 27 ezer nyomtatott példányban megjelenő Soproni Téma hetilapnak az online felülete is megszűnik.








