„A hivatal elsődleges feladata az elmúlt húsz év közvagyont érintő visszaéléseinek feltárása, a korrupciós és vagyonkimentési konstrukciók kivizsgálása, valamint a jogellenesen megszerzett közvagyon visszaszerzésének jogi támogatása lesz. A közpénz visszanyeri közpénz jellegét” – írta még múlt héten Facebook-oldalán Magyar Péter a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról (NVVH).

A hivatalról szóló törvényjavaslat egyelőre még nem öltött végleges formát, hiszen jelenleg is társadalmi egyeztetésen van. Így érkezhetnek még hozzá olyan javaslatok, amelyeket beépítésre érdemesnek talál a kormány.

A javaslat szerint egyébként a hivatalnak egy elnöke lesz, munkáját pedig négy alelnök fogja segíteni:

a közpénzügyi elnökhelyettes, a nyomozati elnökhelyettes, a vádemelésért felelős elnökhelyettes, és a fellebbviteli elnökhelyettes.

A posztokra - ahogy más álláshelyekre - pályázni kell, a vezetők személyére pedig az Országgyűlés alkotmányügyi kérdésekkel foglalkozó állandó bizottsága tesz javaslatot, őket a törvényjavaslat értelmében a hatálybalépést követő harminc napon belül kell megválasztani. Maga a hivatal pedig Magyar Péter várakozása szerint szeptember elején állhat fel.