A paraguayi Miguel Almirón történelmet írt az idei labdarúgó-világbajnokságon, ugyanis ő lett az első játékos, akit azért állították ki, mert eltakart szájjal mondott valamit az ellenfeltől Mert Müldürnek. Az eset a törökök elleni, második fordulós meccsen történt, amit a dél-amerikaiak 1-0-ra megnyertek, a játékvezető, Iván Barton elsőre ugyan nem vette észre az esetet, de amikor a VAR-montirohoz lépett és látta, mi történt, azonnal felmutatta a pirosat.

A FIFA mostanra hozta meg a döntést arról, milyen büntetést kap a játékos:

Almirón megúszta végül egy mérkőzéssel, azaz csak az ausztrálok elleni zárókörös találkozót kell kihagynia.

Mondjuk ott hiányozni fog az Atlanta United támadója, Paraguaynak ugyanis minden bizonnyal pontot kellene szereznie ahhoz, hogy továbbjusson az egyenes kieséses szakaszba. A jelenlegi három pont ugyan nem mutat rosszul, csakhogy a csapatnak mínusz kettes a gólkülönbsége, az már nem biztos, hogy belefér majd a csoportharmadikok versenyében – a nyolc legjobb harmadik jut majd be a legjobb 32 közé.

Almirón pirosára visszatérve, a Bajnokok Ligájában a Benfica és a Real Madrid mérkőzősem Gianluca Prestianni a száját eltakarva sértegette Vinícius Jr.-t, ami miatt egy időre félbeszakadt a meccs, majd az argentint később eltiltották, miután bebizonyosodott, hogy homofób dolgokkal provokálta brazil ellenfelét. A történtek hatására vezették be a szabályt, hogy ha egy játékos a száját eltakarva beszél az ellenfeléhez, akkor nem szabad mérlegelni, ki kell állítani.