UGOVOR za uređenje drvoreda u Ulici uz Posat, kojoj će se sadnjom novih stabala i uređenjem okoliša vratiti nekadašnji izgled, potpisali su u srijedu u Velikoj vijećnici Grada Dubrovnika dubrovački gradonačelnik Mato Franković i direktorica tvrtke Adriatik građenje Marjana Jogunjica.
Projekt "Drvored, zeleni prsten oko Grada" vrijedan je 448 tisuća eura. Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost sufinancirao je projekt s bespovratnih 278.500 eura, što čini 62 posto ukupne vrijednosti ulaganja.
Gradonačelnik Franković istaknuo je da će se ulica hortikulturno urediti kako bi joj se vratio stari sjaj, a rok izvođenja radova je do početka prosinca.
"Puno naših sugrađana često je isticalo problem hortikulture u Ulici uz Posat. Palme koje su krasile tu ulicu nestale su zbog bolesti palmine pipe i drugih okolnosti. Vjerujem da će nakon realizacije ovog projekta taj prostor izgledati sjajno", rekao je Franković.
Zelena infrastruktura






