Magyar Péter ennyivel nem úszhatja meg; az ügyészségnek rendesen el kell végeznie a munkáját. Ezzel a címmel adott ki közleményt Havasi Bertalan. A Fidesz kommunikációs igazgatója így reagált arra, hogy az ügyészség elutasította a kormányfő ellen hivatali visszaélés miatt tett feljelentését.
Havasi Bertalan május 16-án keveredett éles szócsatába Magyar Péterrel a budai várban. A korábbi kormányzati épületek bejárásakor a Fidesz jelenlegi kommunikációs igazgatója szerint a kormányfő utasítást adott arra, hogy őt dobják ki, pedig akkor még helyettes államtitkár volt, néhány órával később mentették fel.
Van itt valaki a minisztériumból, aki itteni biztonsági ember? Mert szerintem Havasi elvtárs nem ebben a minisztériumban dolgozik. Mivel ez már a Szociális és Gyermekügyi [sic!] Minisztérium. Úgyhogy jó lenne, ha megkérnék, hogy fáradjon ki innen, jó? Köszönjük szépen.
Havasi Bertalan furcsállotta, hogy ezt a szöveget az ügyészség úgy értelmezte, hogy Magyar Péter nem adott „utasítást”, miközben azt nem vitatta, hogy a Miniszterelnöki Kabinetiroda épületében jogszerűen tartózkodott. Hozzátette: akkor még igazolványa az összes létező minisztériumba állandó belépésre jogosította fel. Szerinte a minisztérium biztonsági embereinek, a Készenléti Rendőrség rendőreinek a kormányfő igenis törvénytelen utasítást adott, ezzel elkövette a hivatali visszaélés bűntettét. Havasi a közleményében nem nevezte meg, de az Index írt arról: bűncselekmény hiányában utasította el a Fővárosi Nyomozó Ügyészség a feljelentését.







